--->Hírek<--- : Kimi Raikkönen nyerte a spanyol nagydíjat

Kimi Raikkönen nyerte a spanyol nagydíjat

szampi  2005.05.12. 15:54

A versenyről

képKimi Raikkönen egy pillanatra sem hagyott kétséget affelől, hogy ezt a versenyt Ő akarja megnyerni. Az első pillanattól akkora tempót diktált, hogy azzal senki sem tudta tartani a lépést. Így aztán amikor a 25-ik körben kiment tankolni, már akkora előnnyel vezetett a helyi kedvenc Alonso előtt, hogy simán visszajött a tankolást követően az első helyre és azt meg is tartotta a leintésig.
Montoya első tankolásánál talán elrontottak valamit, mert pár kör eltéréssel kétszer is a boxba kellett mennie.
Michael Schumacher a verseny középső szakaszában kezdte meg a felzárkózást és egyre gyorsabb köröket rajzolt az aszfaltra és az első tankolása után már harmadik is volt! A 45-ik körben azonban a bal hátsó kereke megadta magát és így kénytelen volt kimenni kerékcserére. Ezzel komoly veszélybe került a pontszerzése is. De ez még csak a kezdet volt. Ali egy körrel később, miközben Montoyaval viaskodott, a célegyenes végén a bal első kerék is elengedte a levegőt! Michaelnek ez már sok volt és egy lassú kör megtétele után beállt a boxba és kiszállt az autóból. A Ferrari megint pont nélkül távozott egy versenyről.

Hely Név Csapat Idő/eltérés Értékelés
1. Kimi Raikkönen McLaren-Mercedes 1óra 27:16.830 Csak a leggyorsabb kör hiányzott. Ma a versenyen senki más nem vezetett, még az első boxiálláskor is az első helyre tudott visszajönni.Egy hibátlan Raikkönent és egy hibátlan McLarent láthattunk.
2. Fernando Alonso Renault 27.652 Ha nem is nyert, nagyon jól ment, bár ha nincs Fisichella problémája, akkor talán csak harmadik. Kimivel nem tudta tartani a lépést, de a nehéz autóval tartotta a Toyotakat.
3. Jarno Trulli Toyota 45.947 Azt hiszem, nehéz versenyen van túl. Legnagyobb vetélytársa a csapattárs Ralf Schumacher volt, aki miatt voltak nehéz pillanatai és talán csak a csapat utasítása csökkentett ezen.
4. Ralf Schumacher Toyota 46.719 Végre megmutatta mire képes. Kár, hogy teljesítménye erősen ingadozó, de ma nagyszerűt ment. Bizonyára rászóltak a fülére, amikor támadni kezdte Trullit.
5. Giancarlo Fisichella Renault 57.936 Szépen jött föl, amíg nem jött a műszaki probléma. Érdekes lesz megtudni, mi is történt. Webber rendesen szorongatta és sikerült is megelőznie. Csak úgy hobbyból a végén futott egy leggyorsabb kört.
6. Mark Webber BMW.WilliamsF1 1:08.542 Halovány teljesítmény. Csak akkor lehetett észrevenni a pályán, amikor valaki szorongatta, vagy éppen előzte. Még mindig tartozik a jó teljesítménnyel.
7. Juan-Pablo Montoya McLaren-Mercedes 1 kör Volt egy megforgása az elején, aztán egyszer volt egy plusz boxlátogatása is, amit még nem tudjuk, miért történt. Többet vártunk tőle, a csapattárs Kimi nagyon elverte.
8. David Coulthard Red Bull-Cosworth 1 kör Hozta a pontot, s ez mindent elmond. A tavalyi Jaguar eddig szinte minden versenyen pontot szerzett, ám míg a Jaguar egész évben 10 pontot gyűjtött, a RedBull ma már 14 pontnál tart.
9. Rubens Barrichello Ferrari 1 kör Érthetetlen teljeseítmény. Imolában azt hihettük, hogy most már végre minden rendben a Ferrarinál, ám most erre rácáfoltak. Sajnálatos eredmény egy többre hivatott csapattól és versenyzőtől.
10. Nick Heidfeld BMW.WilliamsF1 1 kör Csak akkor mutatott valamit, amikor csapattársával viaskodott. Ma nem volt olyan meggyőző, mint az elmúlt pár futamon.
11. Felipe Massa Sauber-Petronas 3 kör A Sauber továbbra is vergődik. Viaskodott amíg bírt, de a defekt megpecsételte a sorsát.
12. Tiago Monteiro Jordan-Toyota 3 kör A legtöbb amit lehet mondani, hogy első alkalommal megverte a pályán csapattársát.
13. Narain Karthikeyan Jordan-Toyota 3 kör A figyelemreméltó teljesítmények után ma egy kicsit haloványabb volt, és többször hibázott is.
14. Jacques Villeneuve Sauber-Petronas 15 kör Ma semmi nem volt az imolai tűzből. Szenvedett és csak róta a köröket, mígnem 15 körrel a vége előtt fel nem adta a technika.
15. Michael Schumacher Ferrari 20 kör Kezdenek elúszni a világbajnoki remények, mind neki, mind a csapatnak. Szomorú látvány volt ahogy kiszállt a kocsijából. Pedig a versaeny középső részében megint megcsillantotta tudását és egy aktuális körrekordra is futatta. Kettős defekt, hihetetlen balszerencse.
16. Christijan Albers Minardi-Cosworth 47 kör A technika már a rajtnál sem volt a csapattal, hisz Ő és csapattársa is állva maradt a rajtnál. Becsülendő, hogy két kör hátránnyal is utánaindultak a mezőnynek, de sajnos nem sokáig tartott a mai verseny.
17. Patrick Friesacher Minardi-Cosworth 55 kör Mint csapattársa, Ő is eleve két kör hátránnyal indult a makrancos technika miatt. Kicsúszása talán a túlzott segítőkészség miatt volt?
18. Vitantonio Liuzzi Red Bull-Cosworth 57 kör Nem ment annyit, hogy bármit is lehessen írni róla. Ma nem volt jó napja.